چکاپ دکل

منظور از چکاپ دکل چیست و چه زمانی دکل شما به آن نیاز دارد؟

پس از نصب و راه اندازی دکل عواملی مختلفی از جمله شرایط آب و هوایی سبب می شود تا دکل از حالت استاندارد خارج شده و یا حتی از لحاظ ایمنی نیز پر خطر شده باشد. برای مثال سیم های مهاری در فصل سرما و فصل گرما منبسط و منقبض می شود و همین عامل سبب می شود سیم های مهاری آزاد شده و این عامل می تواند سلامت دکل را تحت تأثیر قرار دهد و یا حتی سبب افتادن دکل شود.

تولید دکل

موارد که در چکاپ دکل بررسی می گردد؟

به طور کلی می توان گفت در چکاپ دکل موارد زیر باید بررسی گردند که شامل:

۱ـ چک کردن و یا حتی تعویض کابل مهاری :

از این کابل در دکل‌های سه وجهی تا ارتفاع ۴۲ متر با مهارکش نمره ۱۲ و برای دکل‌های چهار وجهی از مهارکش نمره ۱۴ یا ۱۶ استفاده می‌شود. این کابل ها ممکن است بر اثر گرما و سرما کیفیت خود را از دست دهند و نیاز به چکاپ و بررسی پیدا می کنند که کابل مهاری دیگر قابل استفاده نبوده و نیاز به تعویض دارد.

۲ـ تعویض مهارکش:

بر اثر تغییر فصل و یا حتی زمان ممکن است مهار کش ها دچار زنگ زدگی و یا شکستگی شوند که این  عوامل می تواند ناشی از نامرغوب بودن جنس مهارکش باشد که در این حالت مجبور به تعویض آن هستیم.

نحوه سفارش دکل در بدررایان جنوب

۳ـ آچارکشی پیچ های دکل :

یک مرحله از پشتیبانی و نگهداری دکل آچارکشی دکل می باشد .این مرحله بسته به میزان خارج شدن دکل از حالت استاندارد شامل شل و سفت شدن کابل مهاری، کج شدن و به سمتی کشیده شدن دکل می باشد.

۴ـ چکاپ چراغ سر دکل:

یکی از مهمترین تجهیزات نصب شده بر روی دکل چراغ سر دکل می باشد. اهمیت آن به این دلیل است که به عنوان یک عامل هشدار دهنده متراژ دکل برای خلبانان می باشد. زیرا اگر چراغ سر دکل وجود نداشته باشد ممکن است در شب هواپیما و یا سایر وسایل حمل و نقل هوایی به آن برخورد کرده و خسارات جبران ناپذیری را ایجاد نماید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .

Shopping cart