رگلاژ دکل مهاری

رگلاژ دکل مهاری

دکل های مهاری برای ارسال و نصب آنتن موبایل و امواج رادیویی مورد استفاده قرار می گیرند. اما بعد از نصب این دکل ها نیاز به نگهداری و بازبینی دارند. به این کار رگلاژ دکل مهاری اطلاق می شود.رگلاژ دکل مهاری به این معنی می‌باشد که در فواصل گرما و سرما و یا با گذشت زمان از نصب دکل منجر میشود که سیم مهار‌ها از حالت طبیعی خود خارج شده و نیاز به بازبینی و چک کردن آن و متعلقات دیگر برای جلوگیری از حوادث غیر قابل پیشبینی نشده امثال باد‌ها و طوفان‌ها و پارگی و زنگ زدگی متعلقات غیر استاندارد می‌باشد.

رگلاژ دکل مهاری

در صورتی که نصب انواع دکل های مهاری با دقت و وسواس انجام گیرد و هیچ گونه مشکلی در هنگام نصب پیش نیاید، باز هم این دکل ها نیاز به مراقبت و نگهداری دارند. تا در صورت پیش آمدن مشکل و یا نقص فنی به سرعت بتوان از وقوع حوادث ناگوار جلوگیری به عمل آورد.به نگهداری و بازبینی دکل و متعلقات آن، رگلاژ دکل مهاری گفته می شود. این امر توسط افراد با تجربه و حرفه ای در این زمینه انجام می گیرد و از بروز اتفاقات ناگوار و صدمات احتمالی جلوگیری به عمل خواهد آمد.

تولید دکل مهاری

عوامل موثر در بروز حوادث دکل مهاری:

در زمان نصب دکل مهاری در هنگام فصل تابستان و یا زمستان کشش سیم ها و کابل های مهار دکل مهاری کمتر و یا بیشتر می شود. این تغییر در مقدار کشش کابل های مهار در زمان وقوع بادهای شدید و یا طوفان ها بیشتر اتفاق می افتد و در صورتی که زنگ زدگی در سیم وجود داشته باشد و مشخص نباشد ممکن است این اتفاق  باعث پارگی و سقوط دکل شود.

بنا بر همین امر بعد از مدتی که از زمان نصب دکل ها گذشته باید سیم های مهار و متعلقات دکل بازبینی و کنترل شود که رگلاژ دکل های مهاری باید حتما توسط افراد متخصص در این زمینه انجام پذیرد. در غیر این صورت  عمل رگلاژ دکل مهاری درست انجام نپذیرفته و دوباره وقوع حادثه اجتناب ناپذیر خواهد بود.

مواردی که هنگام رگلاژ دکل های مهاری لازم است انجام گیرد عبارتند از:

  • آچارکشی و رگلاژ بعد از نصب دکل مهاری. این کار باید به صورت سالی ۲ بار انجام گیرد.
  • رگلاژ کابل ها و سیم های مهار به طور کامل
  • چکاپ نمودن چراغ ها و سیم ارت دکل.
  • بازبینی محل های اتصال پایه دکل و مهارکش ها
  • از بین بردن احتمال فرسودگی و زنگ زدگی در نقاط اتصال.

دریافت مشاوره و سفارش

برای ثبت سفارش یا دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره با شماره تماس ما در ارتباط باشید 5200-061

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .

Shopping cart