ارتفاع دکل به چیزی بستگی دارد

ارتفاع دکل به چیزی بستگی دارد

تولید دكل هاي مخابراتی مانند : دکل مهاری ، خودایستا و منوپل موجود در سطح شهر و کشور و جهان بر حسب ارتفاع از دكل ۶ متري تا دكل ۳۲۰ متري مي باشد که نصب دكل هايي با ارتفاع متفرقه از 6 الی 320 متر با فنداسیون در ايستگاههاي كشور در سیستم شبکه ای صورت می پذیرد. به جهت بررسی و طراحي دكل از نرم افزار های مخصوص طراحي دکل  استفاده مي شود.

نصب دکل

براي نصب آنتن بر روي دكل با توجه با ساختار و نوع  دكل و آنتن های مخابراتی ( دیش ، پارابولیک و … ) در بالاترين قسمت دكل ميلة برقگيرج نصب و كمي پايين تر چراغ دكل نصب مي شود .  بعد از آن به ترتيب آنتنهاي FM/VHF/UHF  و با توجه به سيگنالهاي دريافت در برخی از بخشهاي دكل آنتنهاي ورودي و مخابراتي و ماكروويو نيز نصب مي گردد .

براي نصب دكل از قبیل : دکل مهاری ، خودایستا ، منوپل يكي از مهمترين قسمت ها فنداسيون دكل است كه پس از طراحي و انتخاب نوع دكل ( دکل مهاری ، خودایستا ، منوپل )  و ارتفاع آن مطالعات روي خاك منطقه انجام آغاز میگردد و با در نظر گرفتن جهت وزش باد سرعت باد و … طبق استاندارد ACI يا EIM  و مشخصات بتون ميل گرد و … محاسبه و تعيين مي گردد.

تولید دکل

ارتفاع دکل به چه چیز بستگی دارد ؟

ارتفاع دکل ها بستگی به منطقه و مکان نصب دکل و کاربرد دکل نصب شده دارد . معمولا بر روی ساختمان ها که نیاز به ارتفاعات زیاد نمی باشد . از دکل مهاری  (35 , G45 , G55 , G65G ) که نصب راحت تری دارد استفاده میشود و همانطور که روزانه در سطح شهر مشاهده میکنید عموما بر روی بام منازل دکل های مهاری نصب گردیده است . و بعد از آن دکل های منوپل و یا دکل های اپراتور های همراه و به اصطلاح دکل های BTS نیز بر روی بام منازل نصب می شود .کمترین مقدار نصب دکل بر روی ساختمان ها مربوط به دکل خودایستا می باشد . چرا که وزن و ارتفاع دکل خودایستا باعث می شود معمولا بر روی زمین با ساخت فونداسیون حرفه ای نصب و به کارگرفته شود .

در مبحث نصب دکل مهاری اصطلاحی بین نصابان دکل و تولید کنندگان دکل رایج است. با عنوان پشت بامی و یا زمینی . شرح این دو اصطلاح به این شرح می باشد که همانطور از اسم آنها مشخص است . به دکل مهاری که روی پشت بام نصب می گردد ، پشت بامی می گویند و به نصب دکل مهاری بر روی زمین مسطح دکل مهاری زمینی اطلاق می کنند که هر دوی این ها خواستار ساخت فنداسیون دکل می باشند  .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .

Shopping cart