سربندر-روبروی بیمه مرکزی ایران-شرکت بدر رایان جنوب
061-5200

Wireless

اینترنت وایرلس: Wireless به تکنولوژی ارتباطی اطلاق می شود که در آن از امواج رادیویی، مادون قرمز و مایکروویو ، به جای سیم و کابل ، برای انتقال سیگنال بین دو دستگاه استفاده می شود.از میان این دستگاه ها می توان پیغامگیرها، تلفن های همراه، کامپیوتر های قابل حمل، شبکه های کامپیوتری، دستگاه های مکان یاب، سیستم های ماهواره ای و PDA ها را نام برد.تکنولوژی Wireless به سرعت در حال پیشرفت است و نقش کلیدی را در زندگی ما در سرتاسر دنیا ایفا می کند .

ارایه‌ی خدمات از طریق بی‌سیم (Wireless)، یکی دیگر از شیوه‌هایی‌ست که شرکت بدررایان جنوب، خدمات پهنای باند خود را از طریق آن ارایه می‌دهد. این بخش از خدمات، در تمام مناطقی که امکان استفاده از سیم وجود ندارد و یا فاصله‌ی مشتری از مراکز مخابراتی به قدری است که برقراری ارتباط با سیم برای مشتری مقدور نیست، قابل ارایه است.

افزون بر این، مشتریانی که به پهنای باند بیش‌تری نیاز دارند یا مایل نیستند کاربری خط تلفن خود را تغییر دهند، می‌توانند با استفاده از این خدمات به پهنای باند دلخواه و مورد نیاز خود دسترسی یابند. در این روش با استفاده از باندهای فرکانسی مشخص، ارتباط هوایی بین بدررایان و سازمان مشتری برقرار می‌شود.

برای ایجاد ارتباط به وسیله امواج رادیویی، لازم است که دو مرکز ارایه دهنده‌ و گیرنده‌ی خدمات، خط دید مستقیم داشته باشند.  تکنسین های بدررایان طبق وقت تعیین شده از طرف مشترک در محل حاضر شده و در صورتی که محل مورد نظر در منطقه جغرافیائی مناسب برای ارائه سرویس باشد آنتن را نصب کرده و کابلی به متراژ مورد نیاز تا یک دستگاه رایانه، همراه با اینترنت مورد نظر تحویل می دهد.

مشترکین می توانند با خرید یک دستگاه مودم وایرلس و اتصال آن به کابل تحویل داده شده از اینترنت به صورت وایرلس استفاده نمایند.

مزایای اینترنت وایرلس:

  • عدم محدودیت هایی چون خطوط PCM و خطوط فیبر نوری و ..
  • عدم نیاز به داشتن خط تلفن جهت مشترکینی که خط تلفن ندارند.
  • کیفیت مطلوب تر نسبت به سرویسهای دیگر مانند ADSL و Wimax

 

  • سامانه ۱۹۵