نصب و راه اندازی سیستم های نطارت تصویری اکسیس

یکی از بخش‌های مهم زیرمجموعه شرکت بدر رایان جنوب در کنار خدمات شبکه و پشتیبانی شبکه، بخش دوربین مداربسته و یا سیستم‌های حفاظت تصویری می‌باشد. ما همواره تلاش می‌کنیم که مشتریان خود را تا آن جا که در توانمان هست راضی نگه داریم و به همین دلیل سعی کرده‌ایم که خدمات کامل و جامعی را در این زمینه به مشتریان ارائه کنیم تا در نهایت بتوانیم نیازها و کمبودهای مشتریان خود را مرتفع نماییم.ازجمله برندهای معتبر که شرکت بدررایان اغلب در پروژه های خود استفاده میکند   دوربین مدار بسته axis است که در ادامه به تعریف و مزایای استفاده  این برند می پردازیم

فروش و نصب دوربین های مدار بسته

 اکسیس چقدر معتبر است؟

در رابطه با اکسیس میتوان با اطمینان گفت که این برند، برندی کاملا معتبر است. از نظر بسیاری از فعالان در زمینه سیستم های امنیتی چه در ایران و چه خارج از ایران اکسیس معتبرترین تولید کننده تجهیزات مداربسته جهان است.

محصولات اکسیس شامل چه تجهیزاتی می شوند؟

اکسیس اولین تولید کننده دوربین های مدار بسته شبکه در جهان است. بازه محصولات این شرکت بیشتر شامل دوربین های مداربسته شبکه، نرم افزارهای نظارت تصویری و تجهیزات جانبی مرتبط با سیستم های مداربسته شبکه و محصولات کنترل دسترسی است.

اکسیس ساخت چه کشوری است؟

محصولات اکسیس در کشور سوئد تولید می شوند. از نظر تکونولوژی و ساخت میتوان گفت هیچ شرکتی هنوز نتوانسته است با محصولات اکسیس رقابت کند.

ایا محصولات اکسیس در ایران قابل تهیه هستند؟

بله. چند شرکت در زمینه واردات این محصولات فعال هستند و محصولات این شرکت را می توانید از ما تهیه کنید. البته بازه محصولات این شرکت به علت تخصصی و حرفه بودن آنها شاید محدودتر از محصولات بسیاری از شرکتهای دیگر باشد.

آیا قیمت محصولات اکسیس را میتوان با دیگر برندهای موجود در بازار مقایسه کرد؟

به طور کلی امکان مقایسه محصولات اکسیس از نظر قیمت با دیگر محصولات مداربسته وجود ندارد. تجهیزات این شرکت با توجه به شبکه بودن به طور کلی از تجیهزات انالوگ قیمتی تر است. اما در مقایسه با دیگر محصولات شبکه نیز از رنج قیمت بالاتری برخوردار است. استفاده از اکسیس معمولا در پروژه هایی صورت می گیرد که به بالاترین کیفیت محصولات مداربسته نیاز دارند

 انواع دوربین مداربسته اکسیس

انواع دوربین‌های مداربسته بر اساس نام گذاری معمول بیین دست اندرکاران سیستم مداربسته، تولیدکننده‌ها و نصاب‌ها به شرح ذیل می‌باشد.

 • دوربین مداربسته دام
 • دوربین مداربسته باکس
 • دوربین مداربسته بالت
 • دوربین مداربسته اسپید دام
 • دوربین مداربسته پینهول
 • دوربین مداربسته زوم
 • دوربین مداربسته PTZ
 • دوربین مداربسته مکعبی
 • دوربین مداربسته ریگولار
 • دوربین مداربسته دید در شب
 • دوربین مداربسته حرارتی

دوربین‌های مدار بسته صنعتی

این نوع دوربین مدار بسته را می‌توان خاص‌ترین نوع دوربین مدار بسته دانست؛ که ممکن است در تمامی شرایط محیطی ولی در حالت‌های خاص استفاده می‌شود. یکی از ویژگی‌های مهم این دوربین‌های مدار بسته توابع پردازش تصویری است که در طراحی آن‌ها لحاظ شده است. در مکان‌ها و شرایطی که نیاز به قابلیت‌های خاص از قبیل BLC , HLC, WDR, ATR , ATW و … می‌باشد بیشتر سراغ دوربین‌های صنعتی می‌رویم. برروی این دوربین‌ها هنگام خرید نه پایه وجود دارد، نه لنز و نه کاور ضد آب و تک تک این اقلام باید به طور جدا گانه تهییه شود. در واقع یکی از قابلیت‌های دوربین همین انعطاف‌پذیری بالای آن است. برای شرایط نصب خاص می‌توان پایه‌های خاص، برای فواصل بسیار کم یا زیاد می‌توان از لنزهای خاص و یا برای شرایط آب و هوایی خاص کاورهای ضد آب و یا کاورهای دید در شب و یا کاورهای فن دار استفاده می‌شود.

دوربین‌های مدار بسته دام

کاربرد اصلی این دوربین‌ها در محیط‌های داخلی و اداری می‌باشد. اکثر این دوربین‌ها لنزهایی wide با فاصله کانونی کوچک (۳٫۶ یا ۴ میلیمتر) دارند و بخوبی می‌توانند وقتی در گوشه‌ای از اتاق نصب شوند، تمام فضای اتاق را تحت پوشش قرار دهند. این دوربین‌ها بیشتر مواقع بر روی سقف نصب می‌شوند.

دوربین‌های مدار بسته حرارتی

از جمله دوربین‌های که دارای تنوع زیاد و کاربرد بیشتر در تجهیز دوربین‌های مداربسته حفاظتی هستند نورافکن‌های مادون قرمز هستند؛ و از نظر تولید دارای انواع مختلف تجاری بوده و برای دوربین‌های دوربرد نورافکن‌های حرفه‌ای لیزری مخصوص تولید می‌شود و این نوع دوربین دارای برندهای مختلف می‌باشد.

دوربین‌های مدار بسته بولت

این دسته از دوربین‌ها ی مدار بسته برای محیط‌های خارجی طراحی شده‌اند. قاب ضد آب این دوربین‌ها قادر می‌سازد تا در محیط‌های بیرونی و با شرایط جوی بد به راحتی کار کنند. همچنین همهٔ این دوربین‌ها قابلیت دید در شب (بااستفاده از مادون قرمز) دارند و می‌توانند در شرایط نوری بسیار تاریک به راحتی تصویر برداری کنند.

دوربین‌های مدار بسته دید در شب

با استفاده از دوربین‌های دید در شب می‌توان در تاریکی شب یک شخص را از فاصله ۱۸۳ متری مشاهده کرد دوربین‌های دید در شب با توجه به تکنولوژی به کار رفته در آن به دو روش عمل می‌کنند. ۱ – آشکارسازی تصویر در قسمت پایینی طیف نوری مادون قرمز نور کمی وجود دارد که جمع شده و طوری تقویت می‌شوند که ما بتوانیم آن را مشاهده کنیم. ۲ – تصویربرداری حرارتی در این نوع طیف نوری مادون قرمز در قسمت بالایی جمع‌آوری شده و طیف نور به صورت نور منعکمس نشده بلکه به صورت گرما منتشر می‌شود. اجسام گرم این نور را به اجسام سردتر مثل میز یا یک ساختمان متصاعد می‌کنند.

دوربین‌های مدار بسته اسپید دام

در واقع می‌توان گفت این دوربین‌ها کامل‌ترین نوع دوربین مدار بسته رنگی که دستگاه کنترلرو کیبورد خاص خود را دارد می‌باشند، گردان است و لنز زوم دارد، می‌تواند شدت نوررا تنظیم کند. دورو نزدیک شدن تصاویر را در آن می‌توان کنترل نمود روی سقف نصب می‌شود و تمامی برنامه‌ریزی‌ها و فرامین لازم از طریق کیبورد کوچک و خاص آن قابل اعمال است. هر تصویر را می‌توان مجموعه‌ای از نقاط نا پیوسته فرض کرد که در کنار هم قرار می‌گیرند و مجموعاً یک تصویر را می‌سازند هر کدام از این نقاط در هر لحظه می‌توانند خصوصیات متفاوتی داشته باشند. می‌توان مسیری خاص برای دوربین تعریف کرد و دوربین را برنامه‌ریزی کرد تا در هر شرایط زمانی مختلف مسیر و یا نقاط خاصی را تصویر برداری کند

مزایای  استفاده از دوربین های اکسیس 

کیفیت تصاویر عالی

دوربین های تحت شبکه Axis با استفاده از قطعات الکترونیکی خاص خود ، تصاویر ویدئویی شفاف و امکانات فوق العاده ای را به کاربران خود ارائه می دهند. علاوه بر این اکثریت دوربینهای تحت شبکه Axis با بهره گیری از تکنولوژی اسکن Prograssive کیفیت تصاویر عالی حتی از سوژه های متحرکی که با سرعت بالا در حال حرکت می باشند ، تولید می کنند.

انعطاف پذیری عالی در خروجی تصویر دوربینهای Axis

دوربینهای تحت شبکه Axis به مصرف کنندگان حق انتخاب بیشتری در استفاده از امکانات دوربین می دهند این تنوع شامل امکان انتخاب انواع خروجی های تصویر اعم از MotionJPEG و MPEG4 Part2 و H.264 حتی بصورت همزمان می باشد. H.264 جدیدترین تکنولوژی فشرده سازی تصاویر ویدئویی هست که با کاهش هزینه های ذخیره سازی و انتقال تصاویر را به روشی مطمئن و مقرون به صرفه میسر ساخته است.

جریانهای چند گانه(Multiple Streams ) قدرتمند منحصر

دوربینهای تحت شبکه Axis با داشتن سرور داخلی قدرتمند و انعطاف پذیر خود قادرند چندین خروجی متفاوت با تنظیمات دلخواه از کانالهای ویدئویی مجزا ، به طور مستقل فراهم کنند. هر خروجی تصویر می تواند به طور متفاوتی بر حسب نوع فشرده سازی ، کیفیت و سرعت پخش تصویر در اختیار کاربران متفاوت قرار بگیرد. به عنوان مثال ، یک خروجی تصویر مستقل را می توان با بالاترین سطح فشرده سازی و انتقال تصویر از طریق اینترنت به کار برد در حالیکه خروجی تصویر دیکری را از همان دوربین بطور همزمان می توان با سرعت بالانر و فشرده سازی پایین تر برای مشاهده تصویر با کیفیت عالی جهت نظارت تصویری زنده استفاده کرد.

صرفه جویی با سیستم POE

کلیه دوربینهای تحت شبکه Axis قادر هستند از طریق همان کابل شبکه که برای انتقال دادن تصویر و صدا استفاده می شود ، برق مورد نیاز خود را تامین کنند. با استفاده از این روش کارآمد، عملیات نصب آسان تر و سریعتر گردیده و منجر به کاهش هزینه های اضافی می شود.

فناوری Zip Stream

Axis فناوری فشرده سازي جدیدی بنام « Zipstream» ابداع کرده که به میزان زیادی در پهنای باند و فضای ذخیره سازی تصاویر دوربین های تحت شبکه، صرفه جویی می کند. Zipstream با اعمال تغییراتی در تصاویر ضبط شده با کدک H.264, حجم فیلم ها را بدون از دست رفتن کیفیت تا ۵۰ درصد کاهش می دهد.

تصویر بیشتر، فضای ذخیره سازی کم تر

 1. حفظ Resolution
 2. حفظ Frame Rate
 3. حفظ جزئیات

فناوری Zip Stream اکسیس پخش تصاویر دوربین های شبکه را به طور هم زمان تحلیل و بهینه سازی می کند. از طریق این فناوری تصاویری که دارای جرئیات جالب توجه هستند با کیفیت و Resolution کامل ضبط می شوند اما قسمت های دیگر تصویر به منظور به کارگیری بهینه پهنای باند و ذخیره سازی فیلتر شده و حذف می گردند. جزئیات ارزشمند همانند چهره ها و پلاک های ماشین ها به طور جداگانه حفظ شده و مورد بررسی قرار می گیرند در حالی مناطق غیر مرتبط تصویر مانند دیوار ها، چمن ها و پوشش های گیاهی به منظور دست یابی به صرفه جویی بیشتر در ذخیره سازی با هموار ساختن تصویر در درجه دوم قرار می گیرند

LightFinder

فناوری LightFinder ترکیبی از تخصص Axis در پردازش تصویر و مجموعه ای از بهترین قطعات اپتیکال است. دوربین هایی که مجهز به فناوریLightFinder اکسیس هستند حساسیت بسیار بالایی به نور دارند. چنین دوربین هایی می توانند تصاویر رنگی را حتی در نور 0.18 لوکس یا کمتر انتقال دهند. در مقایسه با دیگر دوربین های تحت شبکه یا آنالوگ، فناوری LightFinder رنگ های زنده تری را در شرایطی که نور بسیار اندک است به دست می دهد. قابلیت کاهش Noise فناوری LightFinder در حال حاضر در مقایسه با دوربین های نظارتی موجود در بازار بسیار پیشرفته است و در ترکیب با حساسیت زیاد سنسور های آن به نور کیفیت تصویر بالایی را ایجاد می کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .

Shopping cart