نصب دکل های مخابراتی و اینترنتی

نصب دکل های مخابراتی و اینترنتی

با توجه به نیاز نصب دکل در مناطق شهری، اطمینان از نصب صحیح و ایمن آن ها مساله ای بسیار مهم به نظر می رسد، امروزه با گسترش استفاده از خدمات اینترنتی و وسایل ارتباط جمعی، نیاز به گسترش زیرساخت های متناسب نیز به وجود آمده است. یکی از این تجهیزات که خصوصا برای استفاده از خدمات مخابراتی کاربرد زیادی دارد، دکل های مخابراتی است. نصب دکل به صورت صحیح و با رعایت قوانین تدوین شده در این زمینه توسط شهرداری ها می تواند متضمن ایمنی دکل باشد.

 تولید دکل تهران

نصب دکل باید با در نظر گرفتن ضوابط و آیین نامه ها و به صورت ایمن انجام گردد. از طرفی در بسیاری از موارد نیاز به نصب دکل در محل هایی است که پی آن قبلا اجرا شده؛ و یا در مواردی ممکن است نیاز به تعویض دکل باشد. در این موارد راه حل چه خواهد بود؟

نصب دکل های مخابراتی

نصب دکل های مخابراتی باید با رعایت الزامات و ضوابط مربوط صورت پذیرد. در مواردی که قرار است دکل های مخابراتی در محلی جدید نصب شوند، رعایت الزامات آسان تر خواهد بود. در این صورت پس از طراحی دکل با توجه به پیش نیازهای موجود کافی است فونداسیون مورد نیاز برای تحمل بار آن و همچنین بیس پلیت مناسب طراحی گردد.

با توجه به زیاد بودن ارتفاع دکل ها و قرار گرفتن تحت تاثیر باد، لنگر آن ها در محل تکیه گاه زیاد است و بیس پلیت و فونداسیون مورد استفاده برای آن ها باید با توجه به این بار طراحی گردد.

در حالت دیگر نصب دکل های مخابراتی در محل هایی انجام می شود که قبلا دکل وجود داشته و نیاز به تعویض دکل می باشد. در این حالت نصب دکل با پیچیدگی های بیشتری از نظر فنی روبرو است.در این گونه موارد معمولا از کاشت میلگرد به عنوان یک راه حل مناسب استفاده می شود. برای این کار میلگردها درون فنداسیون کاشته شده و صفحه مناسب روی آن ها نصب می گردد. سپس دکل مخابراتی مورد نظر بر روی این صفحه ستون نصب می شود.

هزینه نصب دکل

هزینه نصب دکل با توجه به محل نصب آن، نوع دکل، وزن آن، چالش های مربوط به اجرا و … تعیین می شود. به طور طبیعی هزینه نصب دکل برای دکل های مخابراتی بیشتر است. بیشتر بودن وزن و ارتفاع، گران تر بودن تجهیزات دکل و … از جمله عوامل هستند که باعث گران تر شدن هزینه نصب این دکل های نسبت به دکل های اینترنتی می شوند.

از جمله عوامل مهم تاثیرگذار در هزینه تمام شده نصب دکل جدید بودن دکل و یا نصب آن به جای یک دکل قدیمی است. برای نصب دکل های جدید معمولا باید شرایطی را فراهم نمود که از جمله آن ها می توان به هزینه اجرای فنداسیون اشاره نمود که این هزینه ها برای دکل هایی که به جای یک دکل قدیمی نصب می شوند، در نظر گرفته نمی شود.

هزینه نصب دکل مخابراتی

هزینه نصب دکل مخابراتی تا حد زیادی به وزن و ارتفاع دکل بستگی دارد. با توجه به این که این دکل ها معمولا روی زمین نصب می شوند برای نصب آن ها نیاز به اجرای فونداسیون می باشد. در صورتی که در محل نصب دکل فنداسیون وجود نداشته باشد، تمامی مراحل از ابتدا انجام می شوند. هزینه نصب دکل مخابراتی در این صورت شامل هزینه اجرای فنداسیون و نصب بیس پلیت بر روی آن و همچنین نصب دکل می باشد.

اما در حالتی که فنداسیون موجود باشد و بخواهیم دکل را بر روی آن نصب نماییم، راه حل متفاوت است. جدای از امکان تخریب فنداسیون و اجرای مجدد آن که روش مناسبی به نظر نمی رسد، استفاده از کاشت میلگرد می تواند یک گزینه مطلوب از لحاظ فنی و اقتصادی باشد. در این صورت با اجرای صحیح این روش علاوه بر صرفه جویی در زمان و هزینه می توان از عملکرد مطلوب نیز اطمینان حاصل نمود که برای این منظور می توانید با گروه تخصصی بدررایان در ارتباط باشید.

هزینه نصب دکل اینترنتی

هزینه نصب دکل اینترنتی و دکل های مشابه که معمولا روی بام ساختمان ها نصب می شوند، نسبت به دکل های مخابراتی بسیار پایین تر است. برای نصب این دکل ها سابقا نیاز به تخریب قسمتی از بام، جایگذاری بولت و اجرای مجدد بام بود؛ با این حال اخیرا استفاده از روش هایی مانند کاشت میلگرد و کاشت بولت به دلیل اقتصادی تر بودن و همچنین عملکرد بهتر مورد استقبال قرار گرفته است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .

Shopping cart