طراحی و تولید دکل منو پل

طراحی و تولید دکل منو پل

دکل های مونوپل یا تلسکوپی (تک پایه) به دکل هایی گفته می شود که بر روی یک پایه استوار است و معمولاً مقطع چند وجهی دارند.هر سکشن معمولاً ۶ متر ازتفاع دارد ، عموماً‌ دهنه پایین هر سکشن از دهنه بالا آن بزرگتر است و در واقع دکل از پایین به بالا نازک تر می شود.این دکل ها با جرثقیل نصب می شود بنابراین باید در محلی نصب شود که امکان حرکت جرثقیل وجود داشته باشد.بدنه دکل های مونوپل دو نوع هستند : چند وجهی ، اسپیرال ‌( مقطع آن دایره می باشد)سکشن دکل های منوپل به دو صورت فلنچ یا تلسکوپی به هم متصل می شوند.این دکل ها دارای زیر مجموعه هایی هستند که در فضاهای خاصی استفاده می شوند ، دکل پل نمونه ای از این زیر مجموعه است.

طراحی و تولید دکل منو پل

دکل منوپل که با اسامی دیگری مانند دکل مونوپل، دکل تک پایه و یا دکل تلسکوپی در بازار شناخته میشود به دکلی گفته میشود که در بیشتر مواقع دارای چند وجه می باشد و بر روی یک پایه استوار است. از آنجایی که ساخت دکل از نظر فیزیکی به صورت یکپارچه، به علت ارتفاع بسیار زیادی که ایجاد میکند تقریبا ناممکن می باشد در تعریف عمومی دکل با بخشی به نام سکشن یا  section رو برو هستیم که به معنی اجزایی مرتفع تا حدود ۶ متر ارتفاع میباشد که با اتصال آنها به هم، دکل ارتفاع گرفته و شکل  اصلی خود را پیدا میکند . هر سکشن در دکل منوپل در دهنه سکشن پایینی قرار میگرد به طوری که در پایان کار ساخت و برپاسازی دکل، و از دید دور دکل از پایین به بالا نازک می شود. برای نصب دکل مونوپل مکانی که مد نظر گرفته میشود باید محلی باشد که امکان تردد خودروهای سنگین مانند جرثقیل را فراهم بیاورد چون دکل منوپل حتما باید با جرثقیل نصب شود  و رعایت این نکته از موارد درخورتوجه برای مکان یابی نصب دکل می باشد. بدنه دکل های منوپل به صورت چندوجهی و اسپیرال (یا همان دکل با مقطع دایره( به هم نصب میشوند.در ادامه به شرح کامل هر کدام از این نوع دکلهای منوپل خواهیم پرداخت.  شایان ذکر است که سکشن های دکل ها نیز به دو صورت فلنچ یا تلسکوپی برای برپاسازی دکل به هم متصل میشوند. دکل تک پایه یا منوپل دارای زیر مجموعه هایی مانند دکل پل می باشد که هر کدام از انها بنا بر موقعیت خود در جای خاصی استفاده میشوند. در ادامه توجه شما را به ادامه مقاله همراه با توضیحات بیشتر در مورد دکل های تلسکوپی اسپیرال و چند وجهی دعوت می نماید.

دکل منوپل اسپیرال

دکل منوپل اسپیرال یکی از انواع دکل های منوپل بوده که بدنه این دکل به صورت لوله ای ساخته شده است . اتصالات مربوط به دکل منوپل اسپیرال یه صورت فلنچی می باشد . همانطور که در بالا اشاره کردیم برای برپای سازی دکل های منوپل از قطعاتی به نام سکشن استفاده میکنیم که با اتصال به هم دکل را شکل میدهند . درکل های منوپل اسپیرال، ارتفاع سکشن ها به ۶ متر عموما میرسد و هر سکشن در سکشن پایینی خود قرار میگیرد . از فاصله دور وقتی به دکل منوپل اسپیرال که نگاه کنیم، هر چه دکل بالاتر برود، نازک تر میشود. عموما برای برپاسازی شبکه های آنتن موبایل از دکل منوپل اسپیرال استفاده میشود . به دلیل اینکه دکل اسپیرال فضای کمی اشغال میکند و در زمین های شهری هزینه زمین بالاست، استفاده از این نوع دکل در این نوع موقعیت ها به صرفه می باشد . این نوع دکل ها که از اتصال سکشن برخوردار است به صورت فلنچی بهم وصل شده اند. برای نصب این دکل ها از جرثقیل استفاده میشود. و در مکان هایی که جرثقیل میتواند حضور داشته باشد، نصب میشود. روشی وجود دارد که درآن ورق هایی با ضخامت های گوناگون به روش مارپیچ برای تولید لوله های فولادی استفاده  میشود. که به این روش اسپیرال (SPIRAL WELD) گفته میشود. جوش لوله در این روش بسیار مهم میباشد. ولی به طور کلی این روش ساده میباشد. که در مرحله اول، ورقی به جنس فولاد در اندازه های مناسب با قطر دهانه لوله که به صورت رول از دهانه دستگاه نورد به شکل مارپیچ خارج میشود. و به با استفاده از دو الکترود جوشکاری میشود. با توجه به نیاز لوله های اسپریال به عرض ورق، این لوله ها در سایز های بالا ۱۰ و بیش از ۱۰ متر تولید میشود. از روش اسپریال برای صنعت های مختلف مانند صنعت پایپینگ استفاده میشود.

تولید دکل منو پل

دکل میکروپل

یکی از انواع دکل های منوپل دکل میکروپل می باشد. ظاهر و شکل آن به صورت استوانه و لوله ای است و دارای چندین سکشن میباشد. این سکشن ها با اتصالات فلنچی بهم وصل شده اند. این نوع دکل ها برای تجهیزات و آنتن های مخابراتی مناسب است و در ارتفاعات کوتاه نصب میشود.دکل میکروپل از دو دستک تشکیل شده است. که فاصله طولی بین دکل و دستک ها باید بیشتر از ۲ متر باشد. اما اگر این فاصله کمتر از ۲ متر بود، دکل باید حتما از لحاظ فنی و ایستایی و مقاومت در برابر باد مورد بررسی قرار بگیرد. دستک های دکل میکروپل سر ستون ساختمان یا بر روی تیر نصب میشود و به دلیل ارتفاع کم دکل میکروپل تا جایی که ممکن است در ارتفاع بالاتری نصب شود تا با دکل های دیگر ارتباط داشته باشد. یکی از ویژگی های دکل میکروپل سبک بودن آن میباشد و بتن کمتری هنگام نصب استفاده میشود. و باعث رضایت مشتریان شده است چون به ساختمان صدمه ای وارد نمیشود.

دکل پل

یکی از انواع دکل های تک پایه دکل پل میباشد و شرکت تاورکو به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان دکل های مخابراتی و انواع سازه های فلزی توانایی تولید انواع دکل های میکروپل را با رعایت تمامی استاندارد های مخابرات ایران و جهانی را دارد .از مزیت های دکل پل میتوان به سبک بودن آن اشاره کرد که مناسب ارتفاعات کم میباشد. در نتیجه از این دکل برای نصب روی پشت بام استفاده میکنند. شکل و ظاهر این دکل به صورت لوله ای میباشد و دارای سکشن هایی است که این سکشن ها به صورت فلنچ به فلنچ وصل میشوند. معمولا بر روی این دکل دستگاه ریپیتر قرار میگیرد به همین دلیل به آن دکل میکرو ریپیتر میگویند

دکل منوپل چند وجهی

به دکل هایی که به صورت تک پایه هستند، دکل منوپل چند وجهی میگویند. نام های دیگر این نوع دکل، دکل تک پایه و دکل منوپل میباشد. این نوع دکل دارای چند وجه می باشد. این دکل از پایین به بالا نازک میشود که در هر سکشن آن دهنه پایین از دهنه بالا بزرگتر است و در حدود ۶ متر میباشد. لرزش این نوع دکل ها از بقیه بیشتر است چون هنگام نصب بر یک پایه قرار میگیرد و لنگر زیاد در پای دکل وجود دارد.دکل منوپل مناسب فضای شهری میباشد. زیرا این نوع دکل ها فضای کمی را در برمیگیرد و میدانیم که زمین در محیط شهری ارزش بالایی دارد. سکشن این نوع دکل ها به دو حالت تلسکوپی و فلنچی متصل میشوند. و تنها در جاهایی قابل نصب میباشد که حضور جرثقیل در آن جا امکان پذیر باشد. و به دلیل محدودیت ظرفیت باربری فقط برای شبکه موبایل استفاده میشود.

موارد کاربرد:

♦ خیابان ها و بزرگراه ها

♦ جاده های اصلی و فرعی

♦ پارک های تفریحی و مجتمع های مسکونی و صنعتی

♦ پارکینگ ها و مراکز خرید

پایه چراغ های روشنایی خیابانی بهترین راه حل برای روشنایی خیابان ها ، بزرگراه ها، جاده ها ،مسیر های دسترسی و کلاً فضاهایی است که مختصاتی با عرض کم و طول زیاد دارند و در ۲ مدل لوله ای و چند وجهی تولید می شوند .ستون اصلی پایه توسط صفحه آهنی مربع یا دایره شکلی به نام بیس پلیت و از طریق چند عدد انکر بولت به فونداسیون متصل می گردد. لچکی ها که شکلی شبیه مثلث دارند به محل اتصال ستون پایه چراغ با بیس پلیت ، جوش شده و این اتصال را تقویت کنند .

دریافت مشاوره و سفارش

برای ثبت سفارش یا دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره با شماره تماس ما در ارتباط باشید 5200-061

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .

Shopping cart