طراحی و تولید دکل خود ایستا

طراحی و تولید دکل خود ایستا

دکل های خودایستا اصطلاحاً به دکل هایی گفته میشوند که دارای ۳ یا ۴ پایه بوده و پایه ها با اعضای خرپایی به هم متصل می شوند . این نوع دکل ها بدون استفاده از کابل های مهار نصب شده و مبنای طراحی آنها تحمل نیروهای برشی و گشتاورهای خمشی و پیچش در پایین دکل است .

طراحی و تولید انواع دکل خود ایستا

 در نصب دکل خودایستا بر خلاف نصب دکل مهاری که سکشن های مهاری تک تک به وسیله جیمپل به بالای دکل حمل میشد . ( به روش های متفاوت : حمل توسط نصاب ، به کمک جرثقیل و یا شاید با هلی کوپتر ) . در نصب دکل خودایستا اولین فاز کار این است . که ابتدا کل دکل رو زمین به صورت افقی مونتاژ میشود . و سپس با کمک جرثقیل دکل عمود میشود . در این مرحله نصابان دکل خودایستا پایه های دکل را بر روی فونداسیون دکل که از قبل تعبیه شده است نصب میکنند .در نصب دکل خودایستا به دلیل وجود بیشمار قطعه ، معمولا دفترچه ای تعبیه میشود به نام دفترچه راهنمای نصب دکل خودایستا . نصاب دکل با مراجعه به این دفترچه و تطبیق شماره های مندرج بر روی قطعات ، شروع به نصب دکل میکند . و اما این شماره ها چگونه و چطور بدست می آیند ؟

در محاسبات منحصر به فرد برای تولید دکل در نرم افزار های مخصوص طراحی دکل ، هر قطعه از دکل خودایستا جداگانه محاسبه وزن و ابعاد میشود . این قطعات در نرم افزار طراحی به صورت تک تک قابل تفکیک می باشند . به همین دلیل به همان صورت در دفترچه هر قطعه با کد خاصی مشخص میشود . همان کد بر روی قطعه یا سکشن نیز درج میگردد . تا در هنگام نصب دکل خودایستا  نصاب دکل به راحتی قطعات را اسمبل نماید .

فونداسیون دکل 

 یکی از مهمترین ارکان نصب دکل ساخت فونداسیون مناسب برای جاگذاری دکل می باشد . که این مهم در مورد دکل های خودایستا به دلیل وزن بسیار بیشتر نصبت به سایر دکل ها از اهمیت بیشتری برخوردار می باشد . بنابراین پیش از شروع مراحل نصب نیاز است یک فونداسیون اصولی و مهندسی با بهترین کیفیت ساخته و مهیا شود .در هنگام نصب دکل زمانی که جرثقیل کل دکل را بلند کرده نصابان با دست پایه های دکل را با دقت میزان میکنند تا به آرامی دکل بر جای خود قرار گیرد .

 

تولید دکل خود ایستا

ریگلاژ دکل  :

مرحله مهم و نهایی در پروسه نصب دکل خودایستا رگلاژ دکل یا همان آچار کشی دکل می باشد . هرچند که دکل یک بار به صورت کامل بر روی زمین مونتاژ و آچار کشی شده است . اما جابجایی توسط جرثقیل باعث میشود پیچ ها و نقاط اتصال دچار لغزش های شده باشند . برای همین نیاز به این دارد که یک مرحلهریگلاژ دکل یه همان آچار کشی دکل مجدد انجام گیرد .

می توان این ریگلاژ دکل یا آچارکشی دکل را همان زمان انجام داد . و یا اینکه مانند برخی از نصابان دکل در بازه یک هفته تا ده روز گش از نصب کامل دکل ، مجددا به دکل مراجعه کرد . و عملیات رپگلاژ دکل و آچار کشی دکل را انجام داد . این تاخیر به منظور به اصطلاح جا افتادن دکل می باشد . در این مرحله از کار نصاب از بالا به پایین و یا از پایین به بالای دکل را شروع به آچارکشی می کند و تمام پیچ و مهره ها را مجددا سفت و محکم میکند .

انواع دکل خود ایستا عبارتند از :

  • سه پایه لوله نبشی : نوعی از دکل های خودایستا هستند که مقاطع مورد استفاده در آن ها شامل لوله و نبشی می باشد .
  • سه پایه تمام نبشی : در دکل های خود ایستا سه پایه تمام نبشی کلیه المان های دکل از نبشی ساخته می­ شوند .
  • چهار پایه تمام نبشی : این نوع دکل­ها دارای چهار پایه بوده و کلیه مقاطع مورد استفاده از نوع نبشی هایی استاندارد با دو بال مساوی می ­باشد.
  • ICB : دکل­های ICB (intermediate compact ballast) نوعی از دکل­های خودایستا سه پایه هستند که بصورت پیش ساخته و در قطعات ۶ متری ساخته می­ شوند .
  • RDS : دکل های RDS به عنوان راه حلی سریع جهت راه ­اندازی سایت ارتباطی تلفن همراه شناخته می ­شود . این دکل ها دارای فونداسیونی پیش ساخته بوده که بصورت صفحات بتنی بر روی یکدیگر قرار می­ گیرند .

دریافت مشاوره و سفارش

برای ثبت سفارش یا دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره با شماره تماس ما در ارتباط باشید 5200-061

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .

Shopping cart