طراحی دکل-بدر رایان جنوب

طراحی دکل

دکل های مهاری معمولا در استاندارد جهانی صنعت دکل سازی با نمادG نمایش داده می شود .حرف G در ابتدای نام هر نوع از دکل مهاری برگرفته از نام انگلیسی این مدل سازه ( Guyed ) است . عدد دو رقمی مقابل G-xx معرف سایز دکل مهاری G35 ، حرف G نشاندهنده مدل سازه و 35 فاصله آکس لوله ( پشت به پشت لوله ) می باشد .

بر اساس آخرین استاندارد طراحی دکل های مخابراتی  (EIA – RS – 222 – F) دکل های مهاری بایستی بر اساس مقاومت در مقابل سرعت باد و سطح بادخور دکل ، وزن تجهیزات نصب شده روی دکل و محل اجرای پرژه طراحی ، تولید و اجرا شود .همچنین علاوه بر عوامل نام برده شده ، عمق یخ بندان ، زلزله خیز بودن ( بارهای ناشی از زلزله ) منطقه ی اجرای دکل ، بایستی در محاسبات استقامت دکل لحاظ شود .

از دیگر نکات مهم طراحی طراحی دکل های مخابراتی ، توجه به EPA دکل است .این عبارت عنوان اختصاری Effective projected Area است .نشانگر روش استاندارد بارگذاری دکل و به طبع آن تعیین سایز دکل و مقاومت دکل است .شاخص EPA  بر اساس اندازه ، شکل و کارایی آنتن ها و الصاقات نصب شده روی هر دکل محاسبه می شود .

در حقیقت EPA یک دکل مهاری ، نشان دهنده اندازه دکل ، وزن الصاقات قابل نصب روی دکل و محدوده مورد نیاز جهت اجرای دکل است ، که در استاندارد TIA بر اساس هر پروژه تعریف شده است .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .

Shopping cart