ساخت دکل منوپل

ساخت دکل منوپل

ساخت دکل منوپل:دکل منوپل (Monopole Tower) یا دکل تک‌ پایه نوع دیگری از دکل مخابراتی گفته می شود که برای فضا های محدود استفاده می شود.دکل منوپل که فقظ یک پایه دارد ، معمولا برای شبکه‌ ی مخابراتی موبایل و سرویس‌ های بی‌ سیم محلی یا خصوصی به کار گفته می وشد . این نوع دکل مخابراتی ، به صورت مستقل و بدون اتصال به زمین نصب می‌گردد و معمولا به صورت استوانه‌ای یا با چندین وجه ساخته می‌شود.در نمونه‌ی چندوجهی، هریک از وجه‌ ها به دیگری جوش داده می‌ شود. منوپل معمولا روی سقف ساختمان‌ ها و برج‌ هایی با ارتفاع زیاد قرار می‌ گیرد. توجه داشته باشید که این نوع دکل مخابراتی تنها وزن‌ های سبک را تحمل می‌ کند.

ساخت دکل منوپل

از ویژگی های دکل منوپل می‌ توان به نصب راحت ، هزینه‌ ی کم پیاده‌ سازی و اشغال کردن فضای بسیار کم‌تر نسبت به انواع دیگر دکل مخابراتی ، اشاره کرد. همچنین می‌ توان گفت که دکل منوپل در منظره و چشم‌ انداز محیط جغرافیایی محل نصب ، تأثیر کمتری می‌ گذارد. بنابراین به عنوان دکل استتاری که پیش‌تر به آن اشاره کردیم نیز ، گزینه‌ ی مناسبی محسوب می‌ شود.

 دکل منوپل چیست؟

در کلی ترین تعریف ممکن، هر دکلی که یک پایه داشته باشد، دکل منوپل نامیده می شود. این دکل های منوپل، با نام هایی نظیر دکل های تلسکوپی و تک پایه هم شناخته می شوند. دکل های منوپل یا تک پایه، می توانند تا ارتفاع های فوق العاده رفیع بالا روند اما نکته اینجاست که نصب آن ها در سایتی مشخص، نیازمند حضور جرثقیل است و کار به شکل سرهم کردن یک سری المان یا سکشن پیش ساخته صورت می پذیرد.دکل های منوپل انواع گوناگونی دارند و به همین علت، آن ها را در شکل، سطح مقطع، ارتفاع و شرایط مختلفی مشاهده خواهید کرد. به عنوان مثال این دکل ها در سطح مقطع بیضوی، چند وجهی، دایره ای و بسیاری دیگر تولید می شوند.

تولید دکل منو پل

نکات مهم در ساخت دکل های منو پل:

  • دکل های منوپل تک پایه هستند و نحوه نصب آن ها به این شکل است که قسمت بالایی روی جایگاه پایینی سوار می شود. هر کدام از این قطعات که در زبان تخصصی سکشن نامیده می شود به طور معمول تا شش متر ارتفاع دارد.
  • دکل های منوپل، زیرمجموعه های زیادی دارند،
  • از نظر مشخصه نصب، دکل های منوپل یا به صورت تلسکوپی و یا به شکل اتصالات پیچ و مهره روی هم قرار می گیرند.
  • مقاطع دکل های منوپل بسته به پروژه می تواند چند وجهی یا دایره ای باشد.

دکل منوپل چند وجهی :

برای دکل منوپل چند وجهی در ارتفاع 18 الی 36 متر که دارای استاندارد MCI است و همچنین به صورت تک پایه ای ساخته می شود.بدنه این نوع با سکشن های 6 متری ( فلنچی ) با استفاده از ورق خم یا لوله اسپیرال ( مقطع دایره ) و همچنین با سطح مقطع 12 وجهی طراحی و تولید می شود . ظرفیت باربری برای منوپل چند وجهی محدود می باشد .

دارای موارد زیر می باشد:

• نردبان و حفاظ نردبان برای راحتی در بالا رفتن و ایمنی در کار
• استپ بولت برای راحتی درنصب آنتن و رادیو
• طراحی با استاندارد:  EIA/TIA-222-F

مواذد کاربرد دکل منو پل : 

کاربرد دکل منوپل برای مواردی مانند : پایه چراغ راهنمایی و برج روشنایی ، پایه تابلو راهنما مسیر ، برج استادیومی ، دکل مخابراتی ، پایه پرچم و پایه دکل دوربین مدار بسته و پایه دکل دوربین ترافیکی و پایه دکل دوربین اسپیددام  به کار گرفته می شود.

از جمله گزینه های مورد استفاده این مدل از دکل برای نصب آنتن های مخابراتی  (سیستم موبایل Xpole & Vpole  & WLL ) و همچنین نصب آنتن های بیسیم به کار می رود.ظرفیتی برای تعداد 9 عدد آنتن موبایل 15*30*270 – 2 آنتن 0.6 متری Solid دارد و یا همچنین معادل آن ها را هم تحمل می کند.

در رابطه با سرعت باد می توان گفت که 120 کیلومتر بر ساعت می باشد.از جمله مزایای آن می توان به اشغال فضای کم و سهولت در نصب و همچنین سهولت در ساخت می توان اشاره کرد.به منظور تعریفی از معایب آن می توان به نصب توسط جرثقیل و لرزش بیشتر نسبت به بقیه دکل ها و ظرفیت باری محدود و همچنین از رده خارج شدن توسط مخابرات ایران اشاره ای می توان داشت.

 

دریافت مشاوره و سفارش

برای ثبت سفارش یا دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره با شماره تماس ما در ارتباط باشید 5200-061

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .

Shopping cart