دکل مخابراتی چیست

دکل مخابراتی چیست

سازه فلزی که بدست انسان ساخته می‌شود، شکل‌های گوناگونی دارد. این دکل‌ها از نظر دسته‌بندی به دکل‌های مهاری ، دکل‌های خود ایستا (سه پایه و چهار پایه) ، دکل های مونوپل یا تک پایه ، دکلهای رفلاکتور یا منعکس کننده امواج و روفتاپ ها تقسیم می‌شود.

نصب و راه‌اندازی دکل

کاربرد دکل ها

در ارتباط رادیویی بین دو نقطه نیاز است که هر دو آنتن در دید مستقیم باشن تا بتوانند ارتباط برقرار کنند. اما در بعضی از موارد موانعی بین مسیر وجود دارد که استفاده از دکل را ضروری می‌کند. برای نصب دکل با ارتفاع مناسب، حتما باید از قبل امکان سنجی دقیق انجام شده باشد که دکل نه کوتاه باشد و نه بلند باشد؛ البته تجربه نشان داده  که دکل بلند در آینده قابل استفاده است ، چون موانع مصنوعی که در آینده ممکن است ساخته شود‌‌‌، می‌تواند برای شما مشکل ایجاد کند. لازم به‌ذکر است که باید در نظر داشت دکل مناسب بر اساس محل اجرا انتخاب می‌‎شود. به دلیل اینکه در بعضی از موارد نمی‌توان از هر دکلی استفاده کرد؛ بطور مثال در مناطق بیابانی و بادخیز با سرعت بالا معمولا دکل‌های خود ایستای چهار پایه، مناسب‌ترین گزینه می‌باشد. و از دکل‌های تک پایه برای کاربردهای شهری برای نصب دوربین‌های راهنمایی رانندگی استفاده می‌شود  زیرا هم جای کمتری اشغال می‌کند هم دسترسی بهتری نسبت به دکل‌های دیگر دارند.

عوامل موثر در نصب دکل :

کلیه دکل‌های مخابراتی قبل از نصب احتیاج به فٌندانسیون داشته که یکی از اصلی‌ترین عوامل استحکام سازه به شمار می‌رود. برای ساخت فندانسیون محاسبات بسیار دقیقی لازم است که بر اساس ارتفاع دکل و محل نصب و همچنین عواملی مانند ابعاد لازم و استاندارد که از پارامترهای مهم به شمار می‌روند بررسی می‌شوند زیرا اگر هر کدام از این پارامترها درست محاسبه نشود فاجعه به بار می‌آورد. این خسارات شامل خسارت جانی و مالی می‌شود. از دیگر عواملی که برای یک دکل استاندارد باید در نظر گرفت سیستم ارتینگ دکل بوده که حتما باید آن را مد نظر قرار داد. برای یک پکیج ارت مناسب بر اساس محل نصب دکل شما به یک چاره ارت استاندار احتیاج دارید که حتما باید با مواد کاهنده مناسب و استاندارد پر شده که بنا به محل حفر، عمق چاه شما که متغییرمی‌باشد، از دیگرعوامل رطوبت است که برای چاه ارت ضرورت دارد. لازم به ذکر است که چاه ارت دکل به هیچ وجه نباید خشک بماند چون زمان برخورد صاعقه اگر صاعقه زده شده در چاه تخلیه نشود به تجهیزات روی آن آسیب می رساند که بسیار خطر ناک است.

نصب دکل توسط تیم فنی شرکت  بدررایان:

شرکت بدررایان با به کارگیری نیروهای متخصص ، مجرب و متعهد در زمینه نصب و راه‌اندازی دکل و همچنین لینک های وایرلس با استفاده از تجهیزات با کیفیت و به روز بر آن است تا بهترین خدمات را در این حوزه ارائه نماید. استفاده از دکل‌های بی کیفیت علاوه بر به خطر انداختن نیروی نصب دوام و پایداری کمی دارد. از این رو شرکت بدررایان همواره کیفیت را در راستای کار خود قرار می‌دهد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .

Shopping cart