تعمیر و نگهداری دکل خود ایستا

تعمیر و نگهداری دکل خود ایستا

نگهداري دكلها را مي توان بدو بخش تقسيم كرد :۱- از نظر آچاركشي دكل۲- از نظر خوردگي

با توجه به اينكه دكلها در ارتفاع و در شرايط سخت جغرافيايي و آب و هوايي قرار دارند. و مدام در برابر تنشهاي فشاري و كششي پيچشي بوده لذا لازم است . در بعضي مناطق حداقل هر شش ماه يكبار دكل بصورت كامل بازديد و بررسي شود.

تولید دکل خود ایستا

آچار کشی و رگلاژ دکل های  مخابراتی

كه در اصطلاح دكل بندي آبندي سر فيدرها و رابطها از بحث هاي مهم در بخش نگهداري دكل وسيستم آنتن و دكل مي باشد. كه در صورت بي دقتي و عدم رعايت اصول اوليه خسارتهاي جبران ناپذيري را به سيستم وارد نموده و باعث قطعي برنامه ها مي شود. كه توجه دقيق و تخصصي درنصب رابطها و سر كابل و سر فيدر لازم بوده و سپس چسب كاري اصولي .

بنابراین برای هر دکل مخابراتی بسیار واجب و حیاتی می باشد. که در دوره زمانی معیین و مشخص شده ای بازدید دوره ای داشته باشد و در این دوره چنانچه دکل نیاز به آچار کشی و رگلاژ داشته باشد. توسط متخصصین فنی و متبحر با رعایت تمام اصول فنی و ایمنی این فرآیند ، آچارکشی و رگلاژ دکل مخابراتی انجام پذیرد

تعمیر و نگهداری دکل خود ایستا

ریگلاژ دکل یا همان آچار کشی دکل :

مرحله مهم و نهایی در پروسه نصب دکل خودایستا رگلاژ دکل یا همان آچار کشی دکل می باشد . هرچند که دکل یک بار به صورت کامل بر روی زمین مونتاژ و آچار کشی شده است . اما جابجایی توسط جرثقیل باعث میشود پیچ ها و نقاط اتصال دچار لغزش های شده باشند . برای همین نیاز به این دارد که یک مرحله ریگلاژ دکل یه همان آچار کشی دکل مجدد انجام گیرد .

می توان این ریگلاژ دکل یا آچارکشی دکل را همان زمان انجام داد . و یا اینکه مانند برخی از نصابان دکل در بازه یک هفته تا ده روز گش از نصب کامل دکل ، مجددا به دکل مراجعه کرد . و عملیات رپگلاژ دکل و آچار کشی دکل را انجام داد . این تاخیر به منظور به اصطلاح جا افتادن دکل می باشد . در این مرحله از کار نصاب از بالا به پایین و یا از پایین به بالای دکل را شروع به آچارکشی می کند و تمام پیچ و مهره ها را مجددا سفت و محکم میکند

دریافت مشاوره و سفارش

برای ثبت سفارش یا دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره با شماره تماس ما در ارتباط باشید 5200-061

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .

Shopping cart